Gmina Dobre

Pod względem739px-POL_Dobre_COA.svg administracyjnym gmina Dobre należy do powiatu mińskiego w województwie mazowieckim.

Odległość Dobrego od Warszawy wynosi 50 km, do stolicy powiatu, czyli Mińska Mazowieckiego, odległość ta wynosi 20 km, a do Siedlec 56 km.223px-POL_powiat_miński_gmina_Dobre_map.svg

Gmina Dobre sąsiaduje z następującymi gminami: Jakubów, Kałuszyn, Korytnica, Stanisławów, Strychówka i Wierzbno. Obszar gminy – krajobrazowo pięknie ukształtowany, poprzecinany jest niewielkimi rzeczkami, z których największe to: Rządza, Boruczanka i Ossownica. Szczególnie atrakcyjne krajobrazowo, malownicze doliny, tworzą Rządza i Ossownica. Gmina Dobre rozciąga się na powierzchni równej blisko 12 tys. ha, z czego prawie 9 tys. ha, to użytki rolne, resztę zaś stanowią lasy. Obszarowo największą powierzchnię (813 ha) zajmuje sama miejscowość Dobre, najmniejszą obszarowo (52 ha) jest wieś Świdrów. W skład gminy wchodzi 41 sołectw. Gminę Dobre zamieszkuje 6200 osób, z czego w miejscowości gminnej mieszka 1520 osób. Tutejsza ludność w wieku produkcyjnym stanowi 50 % populacji i głównie zajmuje się pracą w rolnictwie. Dobre połączenia komunikacyjne z Mińskiem Mazowieckim czy Warszawą powoduję, że wielu mieszkańców podejmuje pracę poza miejscem zamieszkania.

Dodaj komentarz

Agroturystyka na Ziemi MIńskiej

Menu Title